اعلام زمان انتشار نتایج اولیه کنکور 98

1398/4/14

1167
0

خدایی گفت: نتایج اولیه و رتبه داوطلبان در نیمه دوم مرداد و نتایج نهایی در دهه سوم اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در حاشیه بازدید از حوزه امتحانیکنکور سراسری سال ۹۸ در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران درباره ظرفیت پذیرش اظهار کرد: ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی ۱۳۲ هزار نفر است که با احتساب دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های غیرانتفاعی و علمی کاربردی به بیش از یک میلیون نفر می‌رسد.

خدایی درباره زمان اعلام زمان انتشار نتایج اولیه کنکور 98 و همچنین کلید سوالات آزمون ۹۸   گفت: پاسخ‌ها فردا روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، همچنین در نیمه دوم مردادماه نتایج اولیه و رتبه داوطلبان اعلام می‌شود و نتایج نهایی هم در دهه سوم اعلام خواهد شد.

افزایش ظرفیت رشته پزشکی نسبت به سال گذشته

وی درباره ظرفیت رشته‌های پزشکی گفت: ظرفیت رشته پزشکی نسبت به سال گذشته افزایش یافته و بدون دانشگاه آزاد هشت هزار نفر است.

وی با اشاره به سهمیه مازاد کنکور ۹۸ بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در آخرین جلسه خود سهمیه مازاد پنج درصدی را به سه هزار و ۷۷۵ نفر در آق‌قلا و گمیشان و معمولان ظرفیت اختصاص داد اما این ظرفیت نیاز استانداری و مازاد است یعنی سهمیه‌ای از هیچ داوطلبی کم نمی‌شود و این افراد جای کسی را نمی‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید