فواید شرکت در آزمون‌های جامع قبل از کنکور

1398/4/3

899
0

بسیاری از داوطلبان به دلایل مختلفی در کنکور نتیجه خوبی کسب نمی‌کنند که بی‌دقتی هنگام پاسخ به سوالات یکی از این عوامل است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

 

چرا در کنکور موفق نمی‌شویم؟

بسیاری از کنکوری‌ها در جلسه آزمون به دلایل مختلفی عملکرد خوبی ندارند و به سوالات پاسخ اشتباه می‌دهند که همین امر باعث ناکامی آنها و قبول نشدن در این امتحان سرنوشت ساز می‌شود.

اشتباهات و بی‌دقتی از دلایل اصلی پاسخ اشتباه دادن به سوالات کنکور است؛ برای بسیاری از دانش آموزان این اشتباهات و بی‌دقتی‌ها از حالت موردی خارج می‌شود و به صورت پر تکرار در می‌آید.

یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت دانش آموزان در آزمون‌های برنامه‌ای، شناخت اشتباهات علمی و بی‌دقتی‌های پر تکرار است تا با شناخت آنها و اجرای روش‌های موثر نسبت به رفع عیب مربوطه اقدام شود و داوطلبان در آزمون های مهم مثل کنکور سراسری دچار خطا  و اشتباه نشوند.

هدف از آزمون دادن تنها شناسایی اشتباهات علمی نیست

هدف از آزمون دادن تنها شناسایی اشتباهات علمی نیست؛ شما باید دقت خود را آزمون به آزمون بالا ببرید تا به درصد واقعی خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید