انهدام باند کلاهبرداری فروش سوالات کنکور و امتحان نهایی

1398/4/2

1103
0

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا از انهدام باند کلاهبرداری فروش سؤالات امتحان نهایی و کنکور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ مصطفی نوروزی با اشاره به افزایش آمار بازدید از سایتها و صفحات مشاوره درسی، دانلود سؤالات کنکور و مشاوره روانشناسی در روزهای اخیر، گفت: در چنین شرایطی یکی از شگردهای افراد سود‌جو، طراحی صفحات و درگاه‌های بانکی جعلی به نام “فیشینگ” است که با ترفند فروش سؤالات امتحان نهایی و با در اختیار گرفتن اطلاعات بانکی دانش‌آموزان، اقدام به برداشتهای غیرمجاز از حسابهای بانکی قربانیان می‌‌کنند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا با اشاره به متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری  با عنوان فروش سؤالات امتحانی نیز، در تشریح جزئیات این خبر گفت: با پایشهای به عمل آمده در استانهای شمال غربی کشور مشخص شد افرادی با راه‌اندازی کانالهای تلگرامی در قالب فروش سؤالات کنکور و امتحانات نهایی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.

وی افزود: پس از تلاش گسترده مأموران پلیس و بررسی‌های تخصصی دو نفر در این رابطه شناسایی، بازداشت و به مراجع قضایی معرفی شدند.

نوروزی تصریح کرد: در تحقیقات مشخص شد متهمان با ترفند فروش سؤالات کنکور و امتحانات نهایی بالغ بر 900  میلیون ریال از طعمه‌های خود کلاهبرداری کرده‌اند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا متذکر شد: خرید و فروش سؤالات امتحانی  قبل از برگزاری آزمون در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با عاملان آن برخورد قانونی خواهد داشت.

وی از دانش‌آموزان خواست به هیچ عنوان فریب تبلیغات جذاب و اغواکننده را نخورند و گفت: مجرمان با این شگرد طعمه‌های خود را به درگاه جعلی هدایت کرده یا سؤالات امتحانی سالهای گذشته را ارائه می‌کنند، در برخی موارد نیز پس از دریافت پول به هیچ عنوان سؤالی ارسال نمی‌کنند.

نوروزی یادآور شد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را درباره فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریتهای سایبری، لینک ثبت گزارشهای مردمی با پلیس فتا در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید