نه راز برای قبولی در کنکور

1398/3/23

22437
0

داوطلبان کنکور با رعایت برخی نکات ساده و کاربردی می‌توانند موفقیت خود در این آزمون پرالتهاب تضمین کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

ترفندهایی ساده برای قبولی در کنکور
سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: از امروز تا کنکور بیش از ۸۰ درصد وقت خود را به تست زدن اختصاص دهید؛  تست‌های سراسری داخل و خارج کشور اهمیتی بسیار بالا دارند پس به آنها توجه کنید.

وی ادامه داد: صبح‌ها که انرژی بیشتری دارید حتما دروس اختصاصی را مطالعه کنید؛ برای درسی مثل ریاضی و فیزیک تست‌ها را مبحثی بخوانید چرا که تاثیری بیشتر خواهند داشت، سعی کنید حداقل ۱۰ مدل از تیپ‌های مختلف آن مبحث را تستی حل کنید.

این مشاور تحصیلی بیان کرد: از اهمیت دروس عمومی غافل نشوید؛ این دروس می‌توانند نقاط ضعف شما را در بعضی از دروس اختصاصی جبران کنند؛ باید تست‌های زمان دار را به‌صورت جدی شروع کرده و سرعت عمل خودتان را بالا ببرید، برای هر درس زمانی کمتر از زمان نرمال آن درس در کنکور در نظر بگیرید تا سرعت‌تان افزایش پیدا کند.

سراج افزود: اگر درس‌هایتان تمام شده است، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که صبح‌ها یک آزمون سراسری کامل را با زمان دقیق مانند کنکور حل کنید و بعد از اتمام آزمون تا آخر زمان مطالعه پاسخنامه‌ آن  آزمون را بررسی کنید، برای زیست شناسی اگر درسی را در گذشته خواندید و مطالب آن  درس برایتان کمرنگ شده، بهترین کار مطالعه‌ جزوه‌های خلاصه نویسی است.

وی یادآوری کرد: برای درس شیمی مطالب کتاب درسی را فراموش نکنید یک دور به‌صورت خلاصه کتاب درسی را مطالعه کنید، فرمول‌ها و ساختار‌هایی که چند سال اخیر مورد توجه طراحان کنکور بوده‌اند را هم حتما حفظ کنید، به خودتان و به مطالبی که طی سال خواندید اعتماد داشته باشید و با تست زدن تسلط خود را در آن دروس ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید