بهترین روش مطالعه دروس در ماه پایانی کنکور

1398/3/23

19635
1

روز قبل از کنکور درس نخوانید و با حضور در جمع خانواده و افرادی که از معاشرت با آنها لذت می‌برید با روحیه‌ای مناسب به استقبال کنکور بروید.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

ترفندهایی ساده برای قبولی در کنکور

به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان: کنکوری‌ها هنگام برنامه ریزی برای هفته‌های پایانی حتما باید به برخی نکات توجه کنند؛ نکته اول این است که مباحثی را که تاکنون نخوانده‌اند یا در یادگیری آن‌ها بسیار کند هستند دیگر نخوانند؛ وقت خود را به مرور مطالبی که بلد هستند، اما فراموش کرده‌اند اختصاص دهند و اطلاعات خود را تثبیت کنند.

بعد از هر آزمون و بعد از تعیین تکلیف مباحث تصور کنید که آزمون بعدی که امتحان خواهید داد کنکور است، حالا خود را به بهترین نحو برای کنکور آماده کنید؛ لازم نیست که در زمان مشخص شده تا آزمون بعدی، تمام مباحث مربوط به هر درس را بخوانید بلکه از هر درس چند مبحث را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که قرار است شما این کار را چندین بار تکرار کنید پس با تکرار این کار و با خواندن هربار چند مبحث از هر درس می‌توانید تمام مباحثی را که قرار است بخوانید مرور کنید.

دروس حفظی را نسبت به گذشته بیشتر بخوانید؛ خلاصه نویسی‌ها، تست‌ها و سوالات نشانه دار شما بهترین مطالب برای دوباره خوانده شدن در این دوران است پس از آن‌ها به خوبی استفاده کنید، مباحثی را که قبلا حذف کرده‌اید را چه در زمان امتحان دادن و چه در زمان مرور کردن مطالعه نکنید.

با تکرار آزمون‌ها و روش توضیح داده شده مرتب مباحث بیشتری را تثبیت کنید و وضیت خود را بهبود بخشید؛ در هفته ماقبل کنکور با ورق زدن کتاب‌ها دیدن اشکال و فرمول‌ها و نیز بخاطر آوردن اطلاعات در تک تک مباحث آمادگی خود را تکمیل کنید.

روز قبل از کنکور درس نخوانید و با حضور  در جمع خانواده و افرادی که از معاشرت با آنها لذت می‌برید با روحیه‌ای مناسب به استقبال کنکور بروید.

دیدگاهتان را بنویسید1 دیدگاه

  • Sajad.aziziiiii.@gmail.com 1398/2/21 18:33:17
    باسلام مهندس جان آزمون ۲۰ اردیبهشت رشته تجربی نطام قدیم فقط پاسخ تشریحی تو کانال هست و خودسوالات نیست ممنون میشم بزارین ..ممنون از تمام تلاش ها و زحمت هاتون