راهکار‌هایی برای پریدن خواب را از سر کنکوری‌ها

1398/3/23

19365
0

بسیاری از کنکوری‌ها حین مطالعه دچار خواب آلودگی می‌شوند که با راهکارهای ساده می‌توان از شر آن خلاص شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چرا حین مطالعه خوابمان می‌گیرد؟

قهوه یا نسکافه به واسطه کافئین که دارند باعث بیداری فرد می‌شوند اما در دراز مدت بدن به این دوز کافئین عادت می‌کند و باعث می‌شود دیگرفرد  نتواند زیاد بیدار بماند.

کنکوری‌ها  نباید در مصرف قهوه زیاده روی کنند و بدن را به مصرف کافئین عادت دهند، به جای آن توصیه می‌شود از ویتامین استفاده کنند.

برخی ویتامین‌ها باعث شادابی و سرحالی بدن می‌شود که بهترین منبع آن را می‌توان در میوه‌ها یافت کرد؛ با توجه به اینکه فصل گرم را پیش رو داریم، می‌توان از میوه‌هایی که ویتامین C دارند مانند کیوی، پرتغال برای شادابی استفاده کرد.

کنکوری‌ها دور قرص‌های آرامبخش را خط بکشند

قرص‌های آرامبخش گزینه مناسبی برای کنکوری‌ها نیست و به هیچ عنوان آن را برای افراد توصیه نمی‌کنیم و در صورتی آن را توصیه می‌کنیم که پزشک تجویز کرده باشد؛ زمانی که افراد قرص‌های آرامبخش مصرف می‌کنند بدن به آن دوز قرص عادت می‌کند و پس از مدتی دیگر آن دوز جوابگوی بدن فرد نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید