اعلام شیوه نامه ضد کرونایی کنکور سراسری

1400/4/2

112
0

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش در برنامه سعادت آباد رادیو تهران درباره تمهیدات این سازمان در راستای رعایت و اجرای پروتوکل بهداشتی کرونایی در روزهای برگزاری کنکور، بیان کرد: کنکور سراسری 1400 دومین آزمون در شرایط کرونایی می باشد. آزمون سال گذشته علیرغم شرایط سخت برای داوطلبان و دستگاه‌های اجرایی کنکور در سلامت کامل برگزار شد و وزارت بهداشت و داوطلبان به مسئولان اجرایی نمره قبولی دادند.

ایشان افزود: از ابتدای ورود به حوزه امتحانی داوطلبان باید ماسک داشته بگذارند؛ ضمن اینکه باید فاصله یک متری را هم رعایت کنند. بازرسی بدنی با راکت انجام می‌شود تا تماس بدنی وجود نداشته باشد.

وی  بیان داشت: عوامل اجرایی لباس‌های مخصوص دارند و صندلی داوطلبان با استاندارد وزارت بهداشت چیده شده است. آزمون در شرایط کامل بهداشتی برگزار خواهد شد و ضابطین بهداشتی در هنگام برگزاری آزمون به مراکز سرکِشی می‌‌کنند و ضعف‌‌های احتمالی را هشدار داده و آن را برطرف خواهند کرد.

زرین آبادی ذکر کرد: با مراکز بهداشتی هر شهر هماهنگی شده که یک دستگاه آمبولانس در مجاورت حوزه امتحانی قرار دهند؛ ضمن اینکه همکاران بهداشتی هم در حوزه‌ها هستند تا در صورت لزوم به داوطلبان کمک بنمایند.

ایشان اضافه کرد: افرادی که از 24 خرداد به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش خود اظهاری کرده و بارگذاری مدارک اثبات کننده بیماری خود را انجام دهند تا آزمون برای آنها به صورت جداگانه و یا حتی در بیمارستان انجام شود. فرصت برای خود اظهاری تا پایان روز دوشنبه 31 خرداد در نظر گرفته شده .

سخنگوی سازمان سنجش تاکید کرد: داوطلبان حتما باید از بدو ورود تا پایان امتحان از ماسک استفاده کنند و راه دیگری  هم وجود ندارد؛ چون دستور وزارت بهداشت می باشد. کنکور بزرگترین امتحان سراسری است و شرایط برگزاری آنلاین آن از جهات مختلف به ویژه ایمن و سالم بودن و وجود زیرساختی مناسب آن وجود نخواهد داشت.

زرین آبادی در پاسخ به این پرسش که «آیا در آینده نزدیک کنکور حذف می‌شود یا خیر؟»، گفت: تصمیمات جدید برای برگزاری کنکور در مراجعی مثل مجلس شورای اسلامی و شورای عالی فرهنگی در دست بررسی است و هرگونه تغییر شرایط حداقل یکسال قبل به داوطلبان اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید