کنکوری ها در مرور درس ها غفلت نکنند.

1400/3/13

107
0

یک ماه به برگزاری کنکور سراسری زمان باقی مانده است.  مهم‌ترین راهبردها در مهلت باقیمانده به کنکور، مرور درس های خوانده شده می باشد، بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که اگر کنکوری ها مرور دروس را رها کنند و پیوسته مطالب جدید یاد بگیرند  به نتیجه مناسبی نمیرسند.

شواهد نشان داده داوطلبان در دروسی که حس می‌کنند خیلی عالی مطالعه کرده‌اند اما مرور انجام نداده‌اند نمی‌توانند به نتیجه مطلوب برسند و در کمال ناباوری نمرات پایینی از این دروس به دست می اورند. بنابراین داوطلبان در مهلت باقیمانده تا کنکور باید با جدیت مرور دروس دنبال کنند. حتی گفته می‌شود که در این مهلت باقیمانده از خواندن دروس جدید خودداری کنند چون فرصت مرور برای دروس جدید وجود ندارد.

مرور درس ها چندین راهکار دارد که کاربردی‌ترین آن‌ها مطالعه نکات یادداشت‌برداری شده توسط خود داوطلبان می باشد. مرور این یادداشت‌ها می‌تواند نکات خوانده‌شده را بار دیگر در ذهن داوطلبان تکرار کند و این تکرار باعث می‌شود که در زمان کنکور یادآوری آن‌ها آسان‌تر شود.

یکی دیگر از روش ها مرور از طریق نمونه سؤالات سال‌های گذشته می باشد. مرور این سؤالات می‌تواند داوطلبان را با سؤالات کنکور آشنا کند و نکات مهمی که مورد سؤال قرار می‌گیرند را برای آن‌ها یادآوری کند.

کنکور ۱۴۰۰ در روزهای ۹ تا ۱۲ تیرماه برگزار می شود در این آزمون یک‌میلیون ۳۶۶ هزار و ۳۶۹ ثبت‌نام کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید