آیابرای رسیدن به موفقیت راه اسان و راحتتری هم هست؟

1400/3/21

98

 که جاده موفقیت بسیار پر پیچ و خم است و کلا موفقیت به ویژه موفقیت تحصیلی  راه حل سریع و میانبری ندارد  و این امر یک  کاری تدریجی و پیوسته است که باید با حوصله و تلاش  و استمرار بدست آید.

بعضی اوقات  اتفاق می افتد که با درس خواندن در شب امتحان نمره خوبی کسب می کنیم ، ولی موفقیت واقعی در تحصیل بگونه ای است که باید به طور منظم و پیوسته بهای آن را بپردازیم وپیش بریم اگر این کار صورت نگیرد هیچوقت بر آن درس مسلط نمی شویم و در نهایت موفق نخواهیم شد.

موضوع دیگری که در موفقیت تحصیلی نباید از آن غافل شد این است که ما باید در تمام دوران تحصیل بصورت   تدریجی  وپیوسته ذهن خودمان را به درس خواندن عادت دهیم  که قسمت زیادی از این کار در دوره ی  دبستان و متوسطه اول بعهده پدر و مادر و یا پیگیر آموزشی دانش آموز میباشد و در پایه متوسطه دوم قسمت اعظمی از کار بعهده خود دانش آموز میباشد.  کار ما در درس خواندن دقیقا شبیه کار یک کشاورز میباشد که محصولی را که می کارد چند ماه بعد می تواند برداشت کند، پس بیاد داشته باشیم که ما کاشته هایمان را برداشت خواهیم کرد.

نداشتن هدف و نداشتن برنامه  ریزی جهت رسیدن به هدف   باعث خواهدشد که ما هرچه کوشش می کنیم سریعتر به جای اشتباه برسیم.

بنظر شما ممکن است انسانی برای رسیدن به موفقیت برنامه داشته باشد ، هدفش مشخص باشد ، تلاشش را بکار گیرد ولی به موفقیت نرسد؟

یک جمله معروف است که می گوید : (هر آنچه را که ذهن انسان بتواند تصور و باور کند می تواند به آن دست یابد).

هدفتان را تعیین کنید و با مشاور برنامه ریز  درسی که سالها در این مسیر بوده مشورت کنید ، اکنون تلاش کنید و اطمینان داشته باشید که موفق خواهید شد.

به یاد داشته باشید که موفقیت ناشی از کاری است که مرتبا" انجام می دهیم نه فقط گهگاهی.

ads

دیدگاهتان را بنویسید